Comenzi online 0767.229.885

CARIERE

Consultant vânzări

Vino alături de noi să oferim acces rapid la resursa diversificată de produse și soluții pentru succesul campaniilor de promovare și creșterea exponențială a vânzărilor.

Materiale publicitare la un click distanță!

Cerințe candidat

  • Cunoașterea pachetului Microsoft Office și abilități bune de utilizare a PC-ului;
  • Bune abilități dе comunicare orală și scrisă. Putere dе convingere. Atenție sporită la detalii și vocabular dezvoltat;
  • Persoană care își poate adapta discursul telefonic cu ușurință și poate empatiza cu potențialii parteneri;
  • Identificarea și evaluarea rapidă și ușoară a dorințelor partenerilor;
  • Persoană deschisă, cu inițiativă, veselă;
  • Atitudine pozitivă, orientată către găsirea de soluții;
  • Promptitudine și perseverență;
  • Persoană orientată spre obiective, prin îndeplinirea de rezultate cheie.
  • În primele 3 luni de la angajare se va face evaluarea cunoștințelor acumulate, prin testare.

Descriere scurtă a jobului

Ca și Consultant vanzari vei comunica constant cu actualii și potențialii clienți pentru emiterea de oferte, vânzarea produselor și serviciilor oferite de JJ DISPLAYS. Pe lângă comunicarea externă, vei colabora cu alți colegi din departamentul de vânzări, dar și din alte departamente pentru a duce la bun sfârșit obiectivele trasate.

Responsabilități

  • Să gestionezi apelurile primite de la prospecți și cererile din partea acestora;
  • Să identifici și să evaluezi nevoile clienților și să obții informații de la ei;
  • Să faci follow-up cu prospecții până la obținerea unei comenzi din partea lor;
  • Să preiei comenzile clienților și să înregistrezi informațiile în baza de date, utilizând aplicații specifice;
  • Să contactezi zilnic, telefonic, potențialii clienți persoane juridice și să-i informezi asupra promoțiilor/campaniilor noastre;
  • Să furnizezi informații complete și corecte despre serviciile/produsele JJ DISPLAYS;
  • Să ai disponibilitate de a lucra pe obiective și rezultate cheie care ajută la îndeplinirea obiectivelor;
  • Participarea la ședințe săptămânale unde vom împărtăși și evalua progresul făcut pe obiective și rezultate cheie;
  • Să trimiți emailuri personalizate clienților cu detalii despre produsele JJ DISPLAYS sau alte informații;
  • Să participi în eforturile proactive ale echipei pentru îndeplinirea obiectivelor de vânzări ale companiei;
  • Să ții evidența apelurilor și să îți notezi informațiile folositoare în CRM; să înregistrezi toate acțiunile de vânzări și lead-uri în CRM (o scurtă concluzie după fiecare apel, status, orice alte informații utile pentru acțiunile viitoare);
  • Să comunici într-un mod profesionist și eficient cu colegii de la vânzări și celelalte departamente din cadrul JJ DISPLAYS.

Beneficii

  • Învestim permanent în pregătirea angajaților (cursuri, training-uri);
  • Posibilitate work from home (sau program hybrid, în funcție de rezultate);
  • Bonusuri în funcție de performanță;
  • Oportunități de dezvoltare personală și orientare către alte funcții în departamentul de vânzări;
  • Telefon de serviciu;
  • Primă de sărbători;
  • Teambuilding-uri / evenimente de relaxare oferite de către companie;
  • Evenimente de Crăciun;
  • Bonuri de masă;
  • Program de 8 ore pe zi: luni-vineri 8:00 - 16:30, cu pauza de masa 30 min.;
  • Weekend-urile și sărbătorile legale sunt libere.
  • Perioada de probă (3 luni) se efectuează la sediul companiei din str. Drumul Lunca Priporului, Sector 3, București.

Așteptăm CV-ul tău pe adresa: dana@jjdisplays.ro, dacă descrierea cerințelor noastre se pliază pe frecvența ta. 😊

Succes!